Alaaddin’in Sihirli Lambası ya da Şişedeki Yeşil Cin

Alaaddin'in Sihirli Lambas,ı Prenses Yasemin, Cin, Lambadaki Cin

Pazar günü arkadaşımla cücelerimizi tiyatroya götürmeye karar verdik. Seçimimiz Binbir Gece Masallarından Alaaddin’in Sihirli Lambası oldu.

Anne olarak ben tiyatroyu sevdiğim için kızımı da tiyatroya götürmeyi istiyorum, fakat gittiğimiz oyunlardan her zaman o kadar da mutlu çıkmıyorum. Bu seferki oyun – Alaaddin ve Sihirli Lambası ise çok beğendiğim bir oyun oldu.

Oyunda Alaaddin sempatik, Prenses Yasemin şirin ve ışıltılı, Cin espriliydi. Diğer tüm oyuncular da iyiydiler. Sihirli lambaya bir de uçan halı teması, biraz da eklemişler, senaryoyu çeşitlendirmişler.  Sahne ve dekor yerince yeterinceydi. Müzikli ve neşeli bir oyundu, sesler konuşmalar anlaşılırdı.

Ne çok didaktik, ne de sadece müzik ve eğlence vardı. Oyunda çocukların anlayışlarını azımsayıp aynı şeyleri on defa tekrarlamıyorlardı. Hedef (3-11 yaş) kitle için oyunun hem hikayesi ve hem de uygulaması anlaşılırdı. Anne babaların da çocuklar kadar eğlendiğini söylemeliyim. Çocuklarımız oyunu beğendiler, biz de…

Oyun Pınar Çocuk Tiyatrosu tarafından sahneleniyor. 2009 yılında Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun sahnelediği Küçük Kara Balık adlı oyuna gitmiştik. Onu da çok beğenmiştim. Kızıma dün o oyun hakkında fikrini sorduğumda bir cevap alamadım, o sırada henüz 2.5 yaşındaydı ve dudaklarını uzatıp ciddi bir şekilde oyunu seyretmiş, balıklar, ahtapot ve pelikanı görmüş 🙂 ama onun dışında bir şey anlamamıştı!..

Bu oyun Pınar’ın sosyal sorumluluk projesi olan Pınar Çocuk Tiyatrosu tarafından ücretsiz (Pınar’a teşekkürler 🙂 ) olarak Mecidiyeköy Profilo AVM’de Cumartesi – Pazar saat 11:15’te sahneleniyor. http://www.pinar.com.tr/hakkimizda/detay/Pinar-Cocuk-Tiyatrosu/418/3319/0

Öneri: Alaaddin’in Sihirli Lambası’nı kaçırmayın.

Bu yazı Tiyatro içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s