Bu 23 Nisan katılacağınız bir şenlik var mı?

Atatürk , çocuk ve etkinlik İstanbulAtatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği ”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” hepimize kutlu olsun.

Siz de benim gibi, çocukluğunuzun 23 Nisan çocuk bayramları deyince, aklına Halit Kıvanç’ın TRT’de sunduğu Çocuk Şenliği gelenlerden misiniz? Dünya çocukları, aslında daha çok yakın mahallelerin çocukları, Fransa, Macaristan, Avusturya… – sırayla gelir dans eder. Üç, dört, beş… Sonra biz sıkılır içeri gideriz, arada gelip anneme sorarız, “Anne Türkiye çıktı mı?” Bir erovizyon yarışması seyretme mantığıyla sırayla çıkanlar izlenir, arada Halit Kıvanç’la çocuklar birbirlerine şirinlikler yapar, program biter, 23 Nisan biter…

Allahtan bugün şenlikler çok şenlikli!..

Bazıları ücretsiz ya da çok az ücretli birkaç öneri:

Kadıköy Belediyesi töreni rıhtımda yapıyor. Özgürlük Parkı’nda ise şenlik alanı gösterisi ve 23-24 Nisan’da ilçenin farklı yerlerinde çeşitli tiyatrolarda ücretsiz oyunlar/ drama, konser ve eğlenceler sunuyor. Detaylı bilgi

Beşiktaş Belediyesi Çilekli Tesislerinde 23 Nisan Çocuk Karnavalı yapıyor. Detaylı bilgi

Şehir Tiyatroları “30. Çocuk Şenliği”ne hazırlanıyor… 23-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Şehir Tiyatroları’nın tüm sahneleri birbirinden farklı 16 oyun ve toplam 30 gösterimle kapılarını çocuk izleyicilerine açacak. Sadece Şehir tiyatroları değil, bazı özel tiyatrolar da bu şenlikte yer alacaklar. Farklı başlıklar altında atölyelerin de gerçekleştirileceği şenlikte tüm etkinlikler ücretsizdir. Biletler Şehir Tiyatroları gişelerinden temn edilebiliyor. Biz bir tane edindik bile 🙂 Programa buradan ulaşabilirsiniz.

Akbank Sanat Çocuk Şenliği kapsamında 24-27 Nisan arası suluboya, drama, dans, linol baskı, mozaik atolyeleri ve tiyatro gösterisi düzenleniyor. Ayrıntılı programa buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlara ilaveten daha bir sürü belediyenin programı var. Ve eminim herkesin evine yakın bir alışveriş merkezinde bir 23 Nisan çocuk etkinliği vardır.

Hava güzel, biz avm dışı bir program seçeceğiz. Siz de öyle yapın, belki karşılaşırız 🙂

 

Bu yazı Park, Tiyatro içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s