Başka Sinema’dan bebeklilere bambaşka bir deneyim: Sinebebe

anne çocuk etkinliği, bebekli sinema anne dişari çıkalım, sinema, anne- çocuk  etkinliği  anne çocuk etkinliği, İstanbul, Eskişehir, Bursa, Başka sinema, anne dışarı çıkalım

Bebeğim dört aylıktı, ziyarete gelen çocuksuz bir arkadaşım “İnanamıyorum! Sürekli bebeğin başını bekleyip iki-üç saatte bir bunu emzirecek misin? ” diye -biraz da kızarak- sordu. O aktif hayatı(mı)n bu şekilde sekteye uğramasını kabul edememişti. Ben bebek-sonrası-ilk-sinema’ya ne zaman gidebilmiştim hatırlamıyorum ama bugün bebekli olsam kesin Sinebebe’ye giderdim.

Sinebebe  annelerin bebekleriyle gidebildikleri sinema salonu. Ama herhangi bir filme değil, Başka Sinema filmlerine!

“Bize hergün festival” diyor Başka Sinema :), bağımsız filmlerin ve festival filmlerinin gösterildiği yepyeni bir organizasyon bu.

Türkiye ve dünya sinemasında ödüller kazanan, ama vizyonda ya hiç yer alamayan  ya da çok kısa kalan birçok film artık Başka Sinema salonlarında gösteriliyor. Sinema aşkıyla çekilmiş iyi filmlerin gösterildiği bazı sinema salonları ise ekonomik nedenlerle dijital teknolojiye zorlanmaktayken artık Başka Sinema filmlerine salon oluyor.

Başka Sinema Kasım 2013’te başlamış, ama bağımsız filmler izleyeceğiniz Başka Sinema salonları hızla artıyor. İstanbul dışında Ankara, Bursa ve Eskişehir’de de salonları bulunuyor.

Sinebebe ise Başka Sinema’nın sadece bebekli annelere özel sunduğu film seansları. Anneler 12 aylığa kadar olan bebekleriyle birlikte rahat rahat film seyrediyorlar, zira salonda bebek arabaları, bebeklerin ağlamaları, uyumaları, oyuncaklarıyla oynamaları serbest. Anneler bağımsız filmlerin tadını çıkarıyor, bebeler de kendi bağımsızliklarının… Anneler mutlu, bebekler mutlu…

Sinebebe de yeni başlayan bir uygulama: 21 ve 28 Nisan’da iki film planlanmış, tutarsa devam edecek.

Sinebebe’de film seyretmek ise birlikte yapmaktan zevk alınacak anne-çocuk etkinliklerinden biridir eminim.

Öneri: 28 Nisan Pazartesi The Lunchbox /Sefertası Kadıköy Moda Sahnesi ve Beyoğlu Pera Sinemasında saat 12:00’de gösterilecek. Çok tatlı bir filme benziyor. Bebeğinizi kapın gidin derim.

Bu yazı Sinema içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s