Çocuğunuz için en doğru oyuncağı seçiyor musunuz?

Oyuncakariyorum.com cafe toplantısıKızım büyürken her yeni döneme girdiğinde, o dönem ile ilgili sağlıklı çocuk gelişimine ait yeni şeyleri okumaya, dinlemeye ve takip etmeye çalışıyordum. Tabii bunu iç sesini dinleyerek, kendi ebeveynlerinin ya da çevredeki diğer ebeveynlerin yöntemlerini benimseyerek yapmak mümkün. Ama her zaman aynı yöntemlerle aynı sonuçlar yaşanmıyorsa neler yapmak gerektiğini öğrenmek için farklı kaynaklardan bilgi almak benim için her zaman önemli oldu.

Çocuk gelişiminin önemli konularından biri de oyuncak ve oyun oldu.

Montaigne “Çocukların oyunu oyun değil, en ciddi uğraşıdır” demiş. Oyun çocuğun işi, gelişmek için ona ihtiyacı var. Oyuncak da bunun çok önemli bir parçası. “Herhangi bir oyuncak değil eğitici oyuncak” satan ve en sevdiğimiz online oyuncakçımız oyuncakariyorum.com’ un ilettiği bir etkinliği burada paylaşmak istiyorum. Belki miniklerden biriyle biz de katılırız bu etkinliğe.

9 Nisan Çarşamba sabahı 10:00-12:30 arası  Khalkedeon Kalamış Cafe ve Restaurant’ta bir uzman eşliğinde kahvaltı ve sohbet toplantısı var. Aile, çocuk ve okul danışmanı Dr. Bengisu Koyuncu ile “Ebeveyn ile oynanan oyunun ve doğru oyuncak seçiminin çocuğun beyin gelişimine etkisi” konusunda oyun ve oyuncak konulu bir sohbet gerçekleşecek.  Sohbet sırasında 2-5 yaş arası çocuklar oyun ablası ile oynayabilecekler. Bu programa katılma bedeli, bir anne ve bir minik kahvaltısı dahil 75 TL, katılmak isteyen 0 505 697 6975’den rezervasyon yaptırabilirmiş.

Öneri: Hem uzman görüşü almak, hem de benzer yaş grubu ebeveynler ile tanışmak ve çocukları tanıştırmak için bu etkinlik iyi bir fırsat olabilir.

Bu yazı Eğitim içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s